Liaudiškų šokių studija „Nemunėlis“ dalyvavo Frankų liaudies šventėje Krailsheime

Galerija, Naujienos Nėra komentarų

Jau daug metų tęsiasi gražus bendradarbiavimas tarp Jurbarko ir Kraisheimo (Vokietijos Federacinė Respublika) miestų. Jurbarkiečiai kasmet turi galimybę apsilankyti rugsėjo mėnesį Krailsheime vykstančioje tradicinėje Frankų liaudies šventėje, kur Vokietijos žiūrovams pristato lietuvišką muziką, dainas ir šokius.
Šiais, Lietuvos ir kitų Baltijos šalių nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio, metais šventė vyko rugsėjo 14–16 dienomis, o joje, kartu su Jurbarko rajono savivaldybės delegacija, dalyvauti buvo pakviesti Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studijos „Nemunėlis“ (vad. J. Telišauskienė) vyresniųjų grupės šokėjai ir liaudiška kapela „Mituva“ (vad. J. Žemliauskienė), kurioje groja pats Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.
Mūsų muzikantai ir šokėjai dalyvavo tradicinėse eitynėse Krailsheimo miesto gatvėmis, o trupinėlį lietuviškų tradicijų ir kultūros pristatė puikiame koncerte Kiaulių turgaus aikštėje (Schweinemarktplatz).
Savo labai nuotaikingą ir profesionaliai parengtą meninę programą abu kolektyvai parodė ir Kiuncelzau mieste Šteteno rezidencinėje pilyje, kurios šeimininkas Prof. Dr. Volfgangas fon Štetenas yra Jurbarko rajono Garbės pilietis, vykusio iškilmingo Lietuvos ir Estijos valstybių  atkūrimo 100 metų sukakties paminėjimo renginio metu. Renginyje  dalyvavo apie 400 kviestinių svečių. Tarp jų – savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, savivaldybės administracijos direktorės Vidos Rekešienės vadovaujama oficiali Jurbarko rajono savivaldybės delegacija, Kelmės rajono savivaldybės delegacija, nemažai lietuvių (tarp jų grupė jurbarkiečių), dabar gyvenančių Vokietijoje.
Džiugu, kad ryšiai tarp Jurbarko ir Krailsheimo miestų kasmet tik stiprėja ir plečiasi, suteikdami galimybę Lietuvos ir Vokietijos žmonėms geriau pažinti vieniems kitų tradicijas ir kultūrą.

Komentavimas uždarytas.