Liaudiškų šokių studijai „Nemunėlis“ skiriamas ypatingas apdovanojimas „Aukso paukštė“

Galerija, Naujienos Nėra komentarų

Jurbarko kultūros centrą pasiekė nuostabi naujiena – apdovanojimo „Aukso paukštė“ choreografijos 2018-ųjų metų nominaciją „Geriausia liaudiškų šokių studija ir vadovas“ pelnė Jurbarko kultūros centro liaudiškų šokių studija „Nemunėlis“ ir jos vadovė Jolanta Telišauskienė.
Primename, kad dar 1999 m. Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įsteigė „Aukso paukštės“ apdovanojimo metų nominacijas geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams.
Be galo džiaugiamės, kad šis apdovanojimas šiemet bus įteiktas ilgamete aktyvia veikla tikrai jo nusipelniusiam „Nemunėlio“ kolektyvui ir nuostabiai vadovei Jolantai Telišauskienei.
Dar 1990 m. buvusių pramoginių šokių kolektyvo narių iniciatyva Jurbarke susikūrė liaudies šokių kolektyvas, kuriame kasmet šokėjų vis daugėjo, taigi, buvo įkurta liaudiškų šokių studija „Nemunėlis“, kuri šiandien jungia keturias (jaunučių, jaunių, jaunimo ir vyresniųjų) grupes.
Lietuviško šokio pynėmis „Nemunėlio“ studijos šokėjai džiugina ne tik Lietuvos šokio mylėtojus – jie dažnai kviečiami į įvairių šalių organizuojamus tarptautinius festivalius.
Liaudiškų šokių studija „Nemunėlis“ nuo pat susikūrimo yra nuolatinė Dainų švenčių dalyvė, ir kaskart Dainų šventėje dalyvauja visos studijos grupės. „Nemunėlis“ aktyviai dalyvauja ir kitose respublikinėse dainų ir šokių šventėse bei respublikiniuose konkursuose.
2007 m. liaudiškų šokių studijos „Nemunėlis“ vyresniųjų grupė pelnė „Aukso paukštę“ tautinių šokių nominacijoje „Geriausia suaugusiųjų šokių grupė“.
2015 m. liaudiškų šokių studija „Nemunėlis“ gražiu koncertu paminėjo kūrybinės veiklos 25-metį.
„Nemunėlio“ iniciatyva kas dvejus metus Jurbarke organizuojamas vyresniųjų liaudiškų šokių festivalis „Linksminkimos“, sukviečiantis į Jurbarką daugybę šokių kolektyvų. Festivalis, iš pradžių buvęs respublikiniu, nuo 2015 metų tapo tarptautiniu, na o 2019 metų pavasarį planuojamas surengti VII tarptautinis liaudiškų šokių festivalis „Linksminkimos“ bus skirtas Žemaitijos metams.
Maloniai kviečiame visus balandžio 13 d. į Jurbarko kultūros centrą, kur vyks „Aukso paukštės“ įteikimo liaudiškų šokių studijai „Nemunėlis“ ir vadovei Jolantai Telišauskienei iškilmės.

Komentavimas uždarytas.